Bez (Kanvas) Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

0
186
Bez (Kanvas) Ayakkabı Nasıl Temizlenir?
Bez (Kanvas) Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Kadın erkek herkesin ayakkabı dolabında olan ve sıklıkla kullanılan bez ayakkabılardır. Hem kombinlemesi hem de rahatlığıyla öne çıkan bir ayakkabı modelidir kanvas ayakkabılar ve oldukça şık bir görüntü oluşturur. Öyle ki bir sorun vardır ki püf noktasını bilmeyenler için tercih sebebi olmaktan çıkar. Sorun ise kanvas yani bez ayakkabıların temizliğidir. Diğer ayakkabılara oranla evde olan malzemelerle kanvas ayakkabı temizliği kolay bir şekilde yapılabilir. Kanvas ayakkabılar farklı renkte olabilir ve temizleyeceğiniz malzemenin içeriğine dikkat etmek gerekir. Renkli bir ayakkabı ise burada renk açıcı içeriklere sahip olan temizlik ürünlerinden uzak durmak faydalıdır. Aksi takdirde renginde solma ya da değişme meydana gelecek ve tasarımı kaybolma tehlikesi ile karşılaşılabilir. Böyle durumların meydana gelmemesi için bu tarz renk açıcı deterjanlardan uzak durmak gerekir.

Kombinlendiği kıyafeti spor ve şık gösteren şüphesiz ayakkabılardır. Bu yüzden ayakkabı temizliğine önem vermek gerekir. Belirli aralıklarla ayakkabının temizliği yapılırsa sonrasında çok fazla uğraşmak zorunda kalmazsınız ve hemen birkaç dakika ayırarak tertemiz ayakkabılara sahip olabilirsiniz.

Bez (Kanvas) Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

  • Bir kovaya iki su bardağı su koyun. Sonrasında içerisine 2 çay bardağı bulaşık deterjanı koyun. Dikkat etmeniz gereken renk açıcı olmasın tabii ayakkabınız beyaz değilse. Ayakkabı temizliğine başlamadan önce ayakkabının bağcıklarını çıkarın.
  • Malzemeleri hazırladıktan sonra ya süet ayakkabı fırçası ya da kılları çok sert olmayan fırça yardımı ile ayakkabının üzerinde yer alan tozları, kirleri fırçalayarak temizleyin.
  • Hazırlanan su dolu karışıma tozdan arınmış ayakkabıyı batırın ve temizlenmesini sağlayın.
  • Sonrasında karbonat, deterjanlı su yapın ve ayakkabıları bu su ile yıkayın sonrasında soğuk su ile ayakkabıyı durulayın.
  • Islak ayakkabıların içerisinde gazete parçaları ya da kağıt koyun. Güneşe maruz bırakmayacak şekilde kurumasını bekleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here