Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

0
75
Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?
Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Kadın ve erkeklerin en önemli sorunlarından biri kuşkusuz siyah noktalardır. Siyah noktalar estetik olarak hoş görünmeyerek kişinin psikolojisini bozabilir. Bu durumda siyah nokta neden oluşuyor nedenlerini araştırıp önlem almakta yarar vardır. Siyah nokta oluşumunun nedenleri arasında sağlık problemleri de yer alır bu yüzden yıllık sağlık kontrollerini kişi düzenli olarak yaptırmalıdır. Özellikle akciğer hastalıkları siyah nokta oluşumuna zemin hazırlayabilir. Cilt bakımını aksatmak, sağlıksız beslenmek de siyah nokta oluşumunu hızlandırır. Genel yanlış bir kavram olan siyah noktayı sıkınca geçmesi yanlış bir düşüncedir. Bu durum siyah nokta oluşumunu hızlandırır ve siyah noktaları kalıcı hale getirebilir.

Siyah noktaların giderilmesi için öncelikle neden oluştuğu bilinmeli ve ona göre tedbir alınmalıdır. Ayrıca birçok kozmetik marka siyah nokta gidermek için bantlar çıkarmaktadır dilerseniz bunları kullanarak geçici de olsa siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. İsterseniz de evde kendiniz tarifler hazırlayarak siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

  • Lekelere, siyah noktalara en iyi gelenler arasında limon yer alır. Genellikle siyah noktalar yağlı ve karma ciltlerde görülür. Kuru ciltler limonu direkt uyguladığında süresini az tutmalı ve hemen nemlendirici krem sürmelidir. Siyah noktaların üzerine limonu direkt uygulayıp 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkanmalıdır.
  • Sarımsak siyah noktaları geçirir özellikle 3-4 diş sarımsak siyah noktaların geçmesi için yeterlidir. Elde olan sarımsakları ezerek suyunu çıkarın ve siyah noktaların üzerine sürün. 5-6 dakika bekledikten sonra durulayın.
  • Siyah noktaların gitmesi için sebzelerden yardım alın. Özellikle patates, domates ve salatalık cilt lekelerini gidermek için maskelerde kullanılır. Seçtiğiniz sebzelerden birinin suyunu çıkarın ve siyah noktaların üzerine uygulayıp 6-10 dakika sonra durulayın.
  • Gözenekleri açıp temizleyen maddeler arasında bal gelir. Balı ısıtıp ılık hale gelince siyah nokta üzerine uygulayın ve 10 dakika bekletin. Duruladıktan sonra gözenekleriniz hem açılmış olur hem de cildin nem ihtiyacı karşılanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here