Damat Saç Modelleri

0
514
Damat Saç Modelleri
Damat Saç Modelleri

Düğün günlerinde her ne kadar gelinlerin hazırlanması uzun sürse de son zamanlarda erkekler de bir hayli özenli olup farklı görünümler elde edebiliyor. Bu yüzden son trendleri takip etmek, saç tipini bilmek ve bakım yapmak son derece önemli özellikle düğün öncesinde saçlara düzenli bakım yapmak saç modelini daha iyi gösterecek ve parlak, ışıltılı bir saç elde edilmesini kolaylaştıracaktır. Düğün için erkek saç modellerinde aslında iki kategori olarak nasıl seçileceği belirlenmeli hem tarza uygun hem de damatlığa uygun bir saç modeli tercih edilmelidir. Saç modellerini etkileyen ve modeli sınırlayan bir diğer konu ise saç tipidir. Kıvırcık ve düz saçlara göre modeller ikiye ayrılır. Düz saç tipine sahip olan kişiler kıvırcık saç tipleri için tasarlanan modeller yaptırdığında düğün sonunda saçları bozulmuş olabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca saç tipini ve ne istediğinizi bilerek saç modelini yaptırın. Düğün gününden önce aklınızda olan modeli kuaförünüze gösterip ön prova yapmak ise en önemli konulardan ayrıca son dakika kuaför değiştirerek işinizi şansa bırakmayın. Güvenilir, sizin ne istediğinizi bilen ve tarzınızı yansıtan bir kuaför bulun.

Düğün için erkek saç modellerinde son zamanlarda yanları kısa, saçların üst tarafı uzun modeller tercih edilmektedir. Ama burada yine şekiller farklı olabilmekte.

Damat Saç Modelleri

  • Saçları düz olan kişilerin işi seçim yapma konusunda biraz zordur. Bu saç tipine sahip olan kişiler saçlarının uzunluğuna oranla rahatlıkla fön çektirebilir, saçlarını yukarı doğru şekil verebilir ve geriye doğru tarayabilirler. Özellikle yukarı doğru taranan modeller kişiyi oldukça havalı gösterecektir.
  • Kıvırcık saçlara sahip olanlar ise düz saç modelleri ya da fön tercih ettiğinde ilerleyen saatlerde saçları kıvırcık hale gelebilir. Bu yüzden saç modellerinde yan tarafa ya da geriye doğru taranan saç modellerini tercih etmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here