Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

0
136
Gece Makyajı Nasıl Yapılır?
Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel davetlerde kadınlar tarafından en çok düşünülen kıyafet, saç ve makyajdır. Bunların tam ve eksiksiz olması kadınlar için son derece önem taşır. Özellikle bu özel gecelerde nasıl makyaj yapılacağı, ne tarz renkler seçileceği ve elbiseyle uygunluğu kişinin zevklerine bağlıdır. Günlük olarak kullanılan makyajlarda önemli günlerde tercih edilmeyebilir. Bundaki neden farklı olmak ve özel olarak seçilmiş kıyafet, saç modeli ile birbirinin tamamlaması sağlanmaktadır.

Gece makyajlarında dikkat edilmesi gerekenleri açıklamadan önce cilt bakımının tam ve eksiksiz şekilde yapılması gerekir. Yağlı cilt tipine sahip olanlar yağlanma problemini kontrol altına almalı ve mümkün olduğunca gecede makyajın parlaması önlenmelidir. Kuru ciltliler ise ciltlerini yeterince nemlendirmeli ve cildi çizmeyen peeling tercih ederek ölü derilerini temizlemelidir. Bu yöntemler ten makyajının iyi bir şekilde oturmasını ve pütür pütür olmasını engelleyecektir. Bu yüzden cildin bakımlı olması makyajın güzel görünmesini sağlayacaktır.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak cilt makyaja hazır hale getirilmelidir. Burada nemlendirme önemlidir. Cilt tipinize uygun olan nemlendirici krem sürün.
  • Makyaj bazı uygulayarak makyajın kalıcılığını artırın. Böylece makyajınız rahatlıkla en az 4 saat bozulmadan kalacaktır.
  • Makyajın ilk adımına gözden başlayın çünkü farların dökülme problemi olacağından ekstra o döküntüyü silmek zorunda kalmazsınız.
  • Farların birikmemesi için ve uzun süre kalması için far bazı uygulayın. Üzerinden pudra geçebilirsiniz. Daha sonra doğal tonlarda makyaj yapacaksanız kemik renginde bir far geçin ve kavis bölgesine çok açık kahve uygulayarak derinlik katın. Buğulu göz makyajı isterseniz koyu renklerden yardım alabilirsiniz.
  • Eyeliner gözlerinizi daha da belirginleştirecektir. Özel gecelerde takma kirpik kullanabilirsiniz.
  • Ten makyajında spf içeren fondöten kullanmaktan kaçının yoksa fotoğraflarda aşırı parlarsınız. Cildinize ve ten renginize uygun olan bir fondöten kullanın.
  • Göz altlarınızı ise daha aydınlık göstermek ve morlukları kapatmak için kapatıcı sürün.
  • Cildiniz yağlıysa T bölgenizden pudra geçin ve yanınıza yağ emici mendillerden alarak günü kurtarabilirsiniz.
  • Kontür işlemini burun kenarları, kulak hizası, alın kenarı ve üst hizası, çene bölgesine uygulayın.
  • Aydınlatıcıyı da kaş altları, göz pınarları, kaşın kavis kenarı, elmacık kemiklerinin üzeri, dudak ve burun üstü, çene ortasına uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here