Gelin Saçı Modelleri

0
678
Gelin Saçı Modelleri
Gelin Saçı Modelleri

Kadınların en özel günlerinden biri şüphesiz düğün günleridir. Bir de gelin kendileri ise daha da önemlidir. Saç, makyaj, gelinlik her şey birbiri ile uyumlu fakat güzel olmasını ister kadınlar. Bunun için öncesinde hazırlık yapmak gerekir. Saç modellerinde dikkat edilecek konulardan biri gelinlik modeli ile saç modelinin birbirini tamamlaması ve aşırılıktan, yapaylıktan uzak durmaktır. Son dönemlerde oldukça doğal duran saç modelleri moda iken sımsıkı toplu topuzlar biraz geri planda kaldı. Öne çıkan düğün için kadın saç modellerinde daha romantik ve salaş modeller tercih edilmektedir. Düğüne yakın zamanlarda ise kuaför değiştirip risk alınmamalıdır. Özellikle öncesinde iyi bir araştırma yaparak güvenilir ve düğün gününüzde ne tarz saç modeli istediğinizi bilip ve uygulayacak birini bulmanız, önceden prova etmeniz işinizi garantiye alacaktır.

Düğün için saç modeli tercih ederken nasıl bir tarzda gelinlik aldığınız önemlidir. Daha sade gelinliklerde düz açık saçlar ya da taçlı topuzlar tercih edilebilir. Romantik bir gelinlik ise daha salaş, dalgalı, romantik saç modelleri tercih edilebilir.

Gelin Saçı Modelleri

  • Açık saç modelleri: Kabarık, hareketli gelinliklerde özellikle doğal saçları kullanmayı seven gelinlerin sıklıkla tercih ettiği saç modelleridir. Sepet örgü modelleri ya da çiçekli taçlarla birlikte dalgalı saçlar oldukça güzel ve romantik bir hava katacaktır.
  • Topuz modelleri: Son zamanlarda gelin saç modellerinde topuz uygulanacaksa örgülerden faydalanıyor ve çok masum bir görünüm elde ediliyor. Salaş topuz modelleri, tepeden sımsıkı bağlanmış taç kullanılan modellerde sıklıkla tercih ediliyor.
  • Enseden yapılan modeller: Özellikle duvak kullanmayan ya da sonrada çıkarılan gelinlerin tercih edebileceği bir saç modelidir. Enseden yapılmış topuz modeli ya da örgünün enseye kadar örülüp sonrasında toplandığında çok şık bir görünüm elde edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here