Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

0
90
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Günümüzde yoğun çalışma şartları hayatımıza yansıyarak yaşam kalitemizi düşürebilir. Özellikle ciltte kırışıklığın artmasına ve göz altı morluklarının daha belirgin hale gelmesi kişinin estetik açıdan kendisinin huzursuz hissetmesini sağlar. Göz altı morluklarının asıl nedeni dışsal faktörler olabildiği gibi içten gelen bir hastalık da olabilir. Özellikle karaciğer hastalığının habercisi niteliğindedir göz altı morlukları. Göz altı morluklarının oluşum nedenleri arasında ise uykusuzluk, yorgunluk, uzun süre bilgisayar başında kalarak çalışmak, kullanılan zararlı içeriğe sahip ve kalitesiz makyaj malzemeleri, yetersiz yahut dengesiz beslenme yer alır. Bu yüzden göz altı morlukları neden oluşuyor ona dikkat etmek sonrasında neden olan etmeni ortadan kaldırmak bir çözüm olacaktır. Eğer bilgisayar başında çok çalışıyorsanız ara vererek ve bu aralarda gözlerinizi dinlendirerek çalışmalısınız. Ayrıca aşırı sigara kullanımı da göz altı morlukları oluşturacağından bu tarz zararlı maddelerden uzak durmakta yarar var. Günlük 7 saat uyumak ve özellikle erken saatlerde yatıp günün belirli saatinde kalkmak göz altı morluklarını az da olsa geçirecek ve aşırı morluğun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Göz altı morluklarını gidermenin klinik yöntemleri olduğu gibi evde kolay şekilde yapılan maskeleri uygulamak da çözüm yöntemlerindendir. Klinik yöntemleri maske çözümüne oranla daha uzun vadeli hatta kalıcı olabilir. Ama o kadar para dökmek istemiyorsanız alışkanlıklarınıza dikkat ederek ve evde yapacağınız maskelerle morlukları gidermek elinizde.

Göz Altı Morlukları Doğal Yollarla Nasıl Giderilir?

  • Salatalık dilimi: Halk arasında en çok bilinip uygulanan ve fayda sağlayan bir yöntemdir. Mümkünse soğuk bir salatalığı dilim olarak kesin ve gözlerinizin üzerinde yarım saat bekletin. Soğuk olması şok etkisi yaratacağından gözlerin toparlanmasını sağlayarak güzel bir görünüm elde edilmesini sağlar.
  • Patates dilimi: Patatesleri dilimler halinde doğrayın ve soğuk süte batırarak 10-15 dakika arasında gözlerinizde bekletin. Bu yöntem az da olsa morlukları hafifletecektir.
  • Domates suyu: Domates suyuna çok az miktarda limon suyu ekleyin ve karıştırın. Karışımı pamuğa dökün ve gözlerinize 10 dakika uygulayın. Öncesini sonrasını fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here