İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
131
İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler
İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk buluşmada her iki taraf da karşı tarafa güzel bir etki bırakmak ister. Hem dış görünüş olarak hem de kişilik olarak birbirlerini beğendilerse bir sonraki görüşme için zemin hazırlayan bir buluşmadır. Bu yüzden ilk buluşmalar önemlidir ve birkaç detaya dikkat ederek bugünün oldukça güzel geçmesi sağlanabilir. Burada ilk olarak önem vermeniz gereken tanışma buluşmalarında kendinizi doğru ve etkili bir şekilde ifade edebilmektir. Karşı tarafın beğenmesi önemli fakat bu sizin olmadığınız biri olmasın siz olduğunuz için beğenmeli ve ilişki devam etmelidir. Aksi takdirde ileri problemlere yol açabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca tarzınız, hayata bakışınızı, neler sevip neler sevmediğinizi kontrol ederek gidin.

İlk buluşmaya hazırlanmak oldukça heyecanlı ve telaşlıdır. Bu yüzden heyecanı kontrol ederek buluşmayı daha güzel bir atmosfere çevirmek kişilerin kendi elinde…

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlk olarak ne giyeceğiniz konusunda önceden belirleyin ve sizin tarzınız olmasına dikkat edin. Ayrıca rahat kıyafetler giymek sizin hareket alanınızı kısıtlamayacak aksine daha cool bir hava yaratabilirsiniz.
  • Makyaj konusunda abartı olmadan, doğal, fresh makyajları tercih edebilirsiniz.
  • Konuşma esnasında sağ sola bakmak yerine karşıdaki kişinin gözlerine odaklanın ve onu dinlediğinizi gösterin.
  • Susma anlarında saçma sözler yerine birbirinizi tanımanıza yardımcı olacak sorular sorun. Özellikle erkekler kendileri hakkında konuşmayı çok sever.
  • Telefonu bir müddet hayatınızdan çıkarın. Özellikle sessize alın. Fazla telefonla ilgilenmek güvenirlilik açısından problem oluşturabilir.
  • Buluşma saatinde mekanda olmaya çalışın. Eğer iptal edecek önemli bir mazeretiniz varsa önceden bildirin ve gerçekten üzüldüğünüzü belirterek diğer randevu tarihini verin.
  • Yemek seçiminde karşı tarafın seçtiği yiyecekler yerine kendi sevdiğiniz yemekleri sipariş verin fakat masayı donatmamaya özen gösterin.
  • Hesap geldiğinde birlikte ödemeyi teklif edin. Eğer erkek ısrar ederse ödemek konusunda o zaman karşı tarafa bırakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here