Kadınlarda Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

0
175
Kadınlarda Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi
Kadınlarda Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Pantolon seçimi günlük hayatı sağlık ve şıklık açısından etkileyen ve oldukça önemli bir konudur. Yanış pantolon seçiminde ya bağırsak hastalıklarına davetiye çıkarmış ya da vücut tipine bağlı olarak kombinleyemeyeceği bir pantolon seçmişse giyse dolabının bir köşesinde unutulabilir. Bu yüzden pantolon seçiminden önce vücut tipi ve tarzı tanımlamalı ve ona göre pantolon seçilmelidir. Özellikle kot pantolon seçimlerinde moda akımının yanı sıra vücut tipi de dikkate alınmalıdır.

Vücut tipine göre pantolon seçerken öncelikle aynada vücudu inceleyip nasıl tipe sahip olduğunuza karar vermeniz gerekir.

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Yuvarlak hatlı kadınlar için pantolon seçimi: Dar pantolonlar yuvarlak hatlı kadınlara çok yakışacaktır. Özellikle vücudu orantılı göstereceğinden düşük belli, dar pantolonlar doğru bir tercih olacaktır.
  • Armut vücut tipine sahip olan kadınlar için pantolon seçimi: Bu vücut tipine sahip olan kadınlar pileli bol pantolonlardan kaçınmalıdır. Bunların yerine düz ve bol pantolonlar oldukça şık duracak ve vücuttaki keskin hatları orantılı gösterecektir.
  • Atletik vücut tipine sahip olan kadınlar için pantolon seçimi: Bol pantolonlar atletik kadınlar için ideal bir seçim olacaktır. Dar, hatları belli edecek pantolonlardan olabildiğince uzak durulmalıdır.
  • Göğüsleri büyük olan kadınlar için pantolon seçimi: İspanyol paça ve bol pantolonlar bu vücut tipine sahip olan kadınlara çok yakışacak ve şık duracaktır. Yüksek bel pantolonlar yerine düşük bel pantolonlar tercih edilmelidir.
  • İnce düz vücut tipine sahip olan kadınlar için pantolon seçimi: Daha kadınsı gösteren ve vücut hatlarını belli eden pantolonlar düz vücut tipine sahip olanların tercih etmesi gereken bir modeldir. Dar paça, düşk bel pantolonlar kişiyi oldukça kadınsı ve seksi gösterecektir.
  • Hatlı vücut tipine sahip olan kadınlar için pantolon seçimi: En şanslı olan kişilerdir. Özellikle boru paça pantolonları tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here