Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

0
73
Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?
Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt belli bir yaştan ve çeşitli faktörlerden dolayı elastikliğini kaybeder. Bazı önlemler alarak kırışklığın gecikmesini ve oluşan kırışıklıkların görünümünü en aza indirmek mümkündür. Bunların başında ise cilt bakımı büyük önem taşımaktadır. Makyaj ile uyumamak, her gün yoğun ürünler kullanmamak ve rutin cilt bakımlarını ihmal etmemek oldukça büyük önem taşımaktadır. Düzenli beslenmek, vücuda gerekli vitamin ve mineralleri almak kırışıklığın gecikmesini sağlayan etmenlerdendir. Uyku düzenin bozulması, yorgunluk ve stres yine kırışık oluşumunu hızlandıran nedenlerden özellikle uyku düzeni ve stres kişiyi yoracağından kırışıklığın artmasına sebep olacaktır. Sigara, alkol gibi zararlı madde kullanan kişilerde erken kırışıklık görülür. Bu yüzden öncelikle alışkanlıklara dikkat edip sonrasında maskelerle desteklemek kırışıklığı geciktirecek ve minimum seviyede gösterecektir.

Kırışıklık Maske Tarifleri

Yoğurt Maskesi Tarifi

Bir çay kaşığı yoğurt ve bal, çok az miktarda (yarım çay kaşığı) portakal suyu ve muzu karıştırın ve kırışıklık olan bölgeye uygulayın. Uygularken masaj yapmayı ihmal etmeyin. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Bu maske genellikle kuru cilt tipine sahip olanlar için uygundur. Cildin nem oranını yükseltir, gözenekleri küçülten bir maskedir.

Badem Maskesi Tarifi

Bu maske vitamin bakımından oldukça zengindir ve cildi besleyerek bakım yapmasını sağlar. Bademi geceden suda bekleterek kabuklarından ayrılmasını sağlayın ve blenderdan geçirin. İçerisine maske haline gelinceye kadar süt koyarak karıştırın. Sonrasında cildinize uygulayın ve yarım saat bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulayıp nemlendiricilerinizi sürebilirsiniz.

Bal ve Yumurta Maske Tarifi

Bu maske cilt hücresini yenilemede ve cildi sıkılaştırma için sıklıkla tercih edilen etkileri gözle görülür şekilde olduğundan kullanılan bir maske tarifidir. Bir yemek kaşığı bal, bir yumurta akı, dört damla rezene yağı ve beş damla sandal ağacı yağını birbirine iyice karıştırın. Bu maskeyi boyun, dekolte bölgelerine de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here