Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

0
250
Makyaj Çantasında Olması Gerekenler
Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Kadınların özellikle gün içerisinde en çok önem verdiği makyaj ve kıyafetleridir. Saç, makyaj ve kombinini kadın ne kadar beğenirse o gün içerisinde daha güzel olduğunu hisseder ve enerjisi tüm işlere yansır. Enerji yayabilmek ve hissedebilmek için mümkün olduğunca rahat edebileceğiniz kıyafet seçin ve makyajlarınızda vurgulamak istediğiniz bölümleri ortaya çıkarın. Böylece hem şık bir görünüm elde edebileceksiniz hem de rahat bir gün geçirmiş olacaksınız. Makyaj tazelemeniz gereken zamanlarda ise imdadımıza makyaj çantaları yetişmekte. Özellikle evden hızlıca ayrılıyorsanız günlük yapacağınız makyaj malzemelerinin hepsini almak yerine anahtar ürünleri alarak da günün makyajını yapabilir ve güzel görünebilirsiniz.
Makyaj çantanızı gereksiz yere doldurmak hem ağırlık yapar hem de fazla ürün aldığınızdan hepsini kullanma gereksinimi hissedebilirsiniz. Bunun için gerekli, az ve öz makyaj malzemesi almaya özen gösterin. Hatta gün içerisinde yanınıza almanız gereken ufak ve önemli malzemeleri de makyaj çantanızın içerisine atabilirsiniz. Özellikle yara bandı, cımbız bazı anlarda günü kurtarabilir. Herhangi bir kaza olasılığında yara bandı taşımak yaralanan bölgenin mikrop kapmasını engelleyecektir.

Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

  • İlk olarak makyajınızı dışarda yapmak mecburiyetinde kalırsanız cildinize uygun renkli nemlendirici veya fondöten almalısınız. Cildinizdeki renk eşitsizliklerini giderip daha canlı görünmenin ilk adımıdır.
  • Cilt eşitsizlikleriniz fazla yoksa makyaj çantanıza fondöten almak yerine renkli pudra ya da cilt renginize uygun kapatıcı alarak cildinizdeki kızarık veya mor bölgelere uygulayabilirsiniz. Kapatıcıyı hem de göz altlarınıza uygulayarak daha uyanık bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Gün içerisinde göz makyajınızı tazeleme gereği hissedebilirsiniz. Bunun için ya öncesinde sürdüğünüz farı yanınıza alın ya da uyumlu bir renk seçerek tekli farlar alın. Tekli far hem işinizi kolaylaştıracak hem de makyaj çantanızda fazla yer kaplamayacaktır.
  • Maskara bir makyaj çantasında olmazsa olmazlardandır çünkü gün içerisinde maskara akabilir ya da ağladığınızda akarak tüm göz makyajınızın silinmesine neden olabilir. Bu durumda tekrar tazeleme gerekecektir.
  • Gün içerisinde sürdüğünüz ruj ve anı kurtaran özel günlerde sürülen bir ruj daima makyaj çantanızda olmalıdır. Aniden çıkan bir randevuda hazırlanmak için kırmızı bir ruj ortama uyum sağlamayı kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here