Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

0
246
Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?
Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Mutfak dolapları bulunduğu konum nedeniyle nem, yağ ve toza maruz kalmakta buna bağlı olarak da çok çabuk kirlenmektedir. Kirlenen mutfak dolapları bekletildikçe lekeler temizlenmesi daha da zor bir hale gelmektedir. Bu yüzden mutfak dolabı temizliğini mümkün oldukça sık yapmalısınız.

Mutfak Dolabı Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dolap temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur dolabın yapılmış olduğu malzemedir. Ahşap temizleyici seçerken dolabınıza zarar vermeyecek ürünler seçtiğinizden emin olun. Aksi takdirde dolap yüzeyinde kabarmalar olabilir.
 • Dolabı temizlemeye başlamadan önce mutlaka içerisindeki eşyaları dikkatli bir şekilde boşaltın.

Mutfak Dolabı Nasıl Temizlenir?

 1. Dolabın İç Yüzey Temizliği
  • Ufak bir kovaya ılık su doldurun.
  • Suyun içine bir veya iki kapak ahşap temizleyici ekleyin.
  • Bezi kovada ıslattıktan sonra dolabın üst tarafından başlayarak aşağı doğru fazla bastırmadan dairesel hareketlerle silin.
  • Silme işlemini tamamladıktan sonra dolapta su lekesi kalmaması ve dolabın kabarmaması için kuru bir bez yardımıyla kurulayın.
 2. Dolabın Dış Yüzey Temizliği
  • Eğer iç yüzey temizlemede kullandığınız su çok fazla kirlenmemişse dış yüzeyde de aynı suyu kullanabilirsiniz. Yine de temiz su kullanmanız daha iyi olacaktır.
  • Bezi kovada ıslattıktan sonra iç yüzeyde olduğu gibi üst taraftan başlayarak fazla bastırmadan dairesel hareketlerle silin.
  • Silme işlemini tamamladıktan sonra dolapta su lekesi kalmaması ve dolabın kabarmaması için kuru bir bez yardımıyla kurulayın.

Lake Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir?

Lake mutfak dolapları, modern görünümleri ve kullanım kolaylıkları sebebiyle günümüzde eski ahşap dolaplara göre daha fazla tercih edilmektedir. Yüzey yapısı sayesinde daha az kir tutmakta, temizliği daha kolay yapılabilmektedir. Lake mutfak dolapları temizlik malzemesi kullanmadan ılık su ve bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilmektedir. Dolap yüzeyini kesinlikle bulaşık deterjanı, çamaşır suyu gibi temizlik malzemeleriyle silmeyin. Bu tür malzemeler dolap yüzeyinde renk değişimlerine sebep olabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here