Oje Nasıl Sürülür?

0
149
Oje Nasıl Sürülür?
Oje Nasıl Sürülür?

Kadınların en hassas olduğu konulardan biri de hiç şüphesiz tırnaklarıdır. Tırnaklar hem bakımın göstergesi olduğu kabul edilirken hem de yanlış yöntemlerle sürülen ojeler hoş olmayan görüntüler meydana gelmesine sebep olur. Tırnaklar ojeli iken bakımlı görünmez özellikle manikür yapılmamışsa ve tırnak kenarları sert, itilmemişse kötü bir izlenim bırakır. Bu yüzden oje sürmeden önce mutlaka tırnak bakımı yapılmalıdır. Tırnak bakımı yüzeydeki ölü derileri alıp tırnakların güçlenmesini sağlayacaktır. Bunun için kozmetik dükkanlarında satılan tırnak güçlendirici, tırnak sararmasını giderici ve tırnak sertleştirici jeller satılmaktadır. Bu gibi sorunlarınız varsa satın alarak kullanabilir ya da evinizde bulunan malzemelerle tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

Tırnak bakımını evde nasıl yapabiliriz diye düşünmeyin. Ilık su, limon, tuz ve zeytinyağı karışımı yapın ve tırnaklarınızı homojen olarak karıştırılmış bu suyun içerisinde en az yarım saat bekleyin. Sonrasında tırnak bakım yağı ya da jojoba, zeytinyağı sürerek en az 10 dakika bekletin. Sonrasında ellerinizi yıkayın ve nemlendirici sürün. Eğer tırnaklarınız ve ellerinizin daha bakımlı olmasını isterseniz vazelin alın. Vazelini akşam yatamadan yoğun şekilde sürün ve kullanabilirseniz eldiven takın. Sabaha kadar beklettikten sonra ellerinizdeki değişimi gözlemleyeceksiniz. Bu işlemlerden hemen sonra oje sürmeyin çünkü hemen sürdüğünüzde tırnaklar kendini yenileyemeyecek ve ojelerinizde dalga meydana gelecektir. Bu yüzden mümkün olduğunca tırnak bakımınızı yaptıktan bir ya da iki gün sonra oje sürün. İki üç günlük arada ise tırnaklarınıza sertleştirici ya da güçlendirici bakım yağı ya da jellerinden sürebilirsiniz.
Oje sürmek emek isteyen bir iştir. Özellikle tırnak kenarlarına bulaşması kötü bir görünüme sebebiyet verir.

Oje Nasıl Sürülür?

  • Oje sürmeden eller mutlaka yıkanmalıdır çünkü tırnakların üzerinde et, toz kalmaması gerekir.
  • İkinci aşama ise ellere ve tırnaklara krem sürerek yumuşatmak.
  • Tırnak etleriniz belirginse bunları bir kütükil yardımı ile geri itin.
  • Base coat yani oje koruyucu sürün ve bu işlemi tırnak etlerine değdirmemeye çalışarak yapın.
  • Ojeyi tırnağın ortasından başlayarak bir sağ ve bir sola doğru eşit miktarda sürün.
  • Tırnaklarınıza oje sürmeyi bitirmeden tırnak uçlarına da oje uygulayın.
  • Son olarak ojenin daha parlak görünmesini sağlamak için top coat uygulayın ve tırnak etlerini besleyici bir yağ sürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here