Pratik Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

0
75
Pratik Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?
Pratik Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak çoğu kadın için oldukça eğlencelidir. Makyaj yaparken renklerin verdiği enerji tüm gün kişinin yüzüne yansır ve kendini iyi hisseder. Ne var ki her zaman vakit tam olarak yetmeyebilir. Böyle durumlarda hızlı ve pratik bir makyaj yapmak günün kurtarılmasını sağlar. Tabii makyaj öncesinde ise cildin güzel görünmesi ve sağlık bir parlak elde edilmesi için bakım yapılması gerekir. Akşamları özellikle makyajla uyumamak gerekir ve cilt bakım aşamalarını yerine getirdiğinizde cildinizde gözle görülür değişiklikler elde edebilirsiniz. Cilt bakımının en önemli adımı cilt tipine uygun olarak temizlemedir. Makyaj temizliği ya da gün sonuna kadar toz, çevresel etkenlerden cildin arındırılması gerekir. Cilt tipine uygun olan, çeşitli formüllerde birçok markanın cilt temizlik ürünleri mevcuttur. Bunlardan cildinize uygun olanı alıp temizlemelisiniz. Sonrasında makyaj yaptıysanız tonikleme işlemidir. Tonikleme cildinizde makyaj kalıntısı varsa bunları temizlemeye ve cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Son ve en önemli adım ise nemlendirmedir. Cilt tipiniz yağlı bile olsa jel kıvamında nemlendiriciler ile cildinizi nemlendirin. Nemlenen cilt yumuşacık ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Sabah makyaj yaparken hızlı olmak ve bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlardan ilki cilt makyajlarını uygularken süpürür gibi değil tampon hareketlerle uygulamak gerekir. Özellikle makyaj süngerlerinden yardım alabilirsiniz.

Pratik Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak cildi nemlendirmek gerekir. Sonrasında makyaj bazı kullanarak makyajın uzun süre bozulması engellenir.
  • Ciltteki kızarıklıkları ya da morlukları gidermek için fondöten ya da renkli nemlendirici kullanmak gerekir.
  • Göz makyajını ayrı sevenlerdensiniz ten makyajınızı en sona bırakmanızı tavsiye ederiz çünkü farların tozutma sorunu varsa tekrar kapatıcı uygulamak zorunda kalabilirsiniz. İstediğiniz renkte farı gözlerinize uygulayın.
  • Kirpik diplerinize siyah göz kalemi çekin ve keskin bir görüntü istemiyorsanız elinizle dağıtın.
  • Sonrasında maskara sürün.
  • Farınızla uyum sağlayacak bir de ruj sürdünüz mü genel olarak makyajınız tamamdır.
  • Yüz hatlarınızı daha da belirginleştirmek isterseniz aydınlatma ve kontür işlemleri yapabilirsiniz. Önerimiz mutlaka kaş altı, aş kavis üzeri, göz pınarları, burun üzeri ve dudak üstünü aydınlatmanız. Ayrıca kontür işleminde burun kenarlarınızı ve kulak hizasına kontür yapmanız yüz hatlarınızı ortaya çıkaracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here