Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi

0
122
Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi
Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi

Özel günlerde kadınlar göz alıcı ve şık olmak ister. Bunun için günlerce öncesinden hazırlık ve provalar yaparak kendilerini hazırlar. Bu hazırlıkları yaparken öncesinde birkaç araştırma ve trendlere göz atmak oldukça iyi bir fikirdir. Modaya uygun elbiseler giymek şıklık göstergesi midir derseniz eğer vücut tipinize uymayacak kıyafetler modaysa pek de şıklıktan söz edilemez. Bu yüzden vücudu tanıyarak ve ona uygun olan kıyafetler seçmek her zaman doğru bir tercih olacaktır. Özellikle vücudunu iyi tanımadığını düşünen kadınlar aynada vücudundaki orantılara dikkatle bakarak nasıl bir vücut tipine sahip olduğunu bilebilir. Özel günlerde abiye seçiminde ise vücut hatlarını orantılı ve şık gösteren kıyafetler seçmek son derece önemlidir.

Vücut tipini belirledikten sonra abiye seçimi ve modeli önemlidir. Burada makyaj, saç, abiye uyumuna dikkat etmek, kendi tarzınızı belli etmek son derece önemlidir. Abiyenin fiyatından ziyade vücudunuza nasıl olduğu, rahat mı, şık mı bunları göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

  • Armut vücut tipine göre abiye seçimi: Kıvrımlı bel, göğüs kafesi dar, kalçalar belirgin vücut şekline göre abiye seçiminde bel kısmında kemer, fiyonk ya da herhangi bir detay kullanarak seçim yapabilirsiniz. Ayrıca göğüs dekoltesi olan ve belden aşağıya genişleyen abiyeler sizi daha güzel gösterecektir.
  • Elma vücut tipine göre abiye seçimi: Göğüsler dolgun, kalçalar dar olan bu vücut tipine göre abiye seçiminde bel çevresini bol tutarak dikkati boyna verecek dekolteli elbiseler seçilmelidir. Ayrıca işleme detaylardan da kaçınmanızda fayda var.
  • Kum saati vücut tipine göre abiye seçimi: İri kalçalar, dolgun göğüsler ve kıvrımlı bel hatlarına sahip olan kadınlar balık elbiseler, straplez ve dekolteli elbiseler tercih ederek hatlarınızı belli edip seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here