Vücut Tipine Göre Damatlık Seçimi

0
226
Vücut Tipine Göre Damatlık Seçimi
Vücut Tipine Göre Damatlık Seçimi

Düğün sezonlarında aslında en önemli ve kolay görünen kısım damatlık seçimidir. Son zamanlarda erkeklerde kadınlar kadar kendilerine bakıp özen gösterdiklerinden damatlık seçenekleri de o kadar artıyor. Seçenekler fazla olunca ve bir de vücut tipini bilmeyince tüm kusurlar ön plana çıkabilir. Bunu yapmamak için öncelikle vücut tipi tanınmalı ve ona göre damatlık seçimi yapılmalıdır. Ayrıca düğün hazırlığı için biraz kas yapmışsanız ve fit görünüyorsanız bu kadar çalışmayı heba etmemek için ve ileride fotoğraflarınıza bakıp halen kendinizi beğenmeniz için doğru damatlık tercih etmelisiniz. Yanlış damatlık seçiminde kişi beklediğinden farklı görünebilir ve sonradan hoşuna gitmeyen, tarzını yansıtmayan damatlıklardan uzak durulmalıdır.

Damatlık seçiminde özellikle vücut tipi ve tarz oldukça önemlidir. Bir de düğünde tüm gün boyunca damatlığı üzerinizde taşıyacağınız için damatlığın rahat olmasına da bir o kadar dikkat etmelisiniz. Gün boyunca üzerinize bol ya da dar gelen bir damatlık güzel ve telaşlı gününüzde sizi yıpratabilir. Bu yüzden rahatlığı da ön planda tutmalısınız. Ayrıca damatlık alışverişini gelinlik alışverişi ile yakın tarihte seçmek de fayda var çünkü birlikte alınması gelinlik ve damatlığın birbiri ile uyumunda önemlidir.

Vücut Tipine Göre Damatlık Seçimi

  • İnce vücut tipine göre damatlık seçimi: Bol damatlıklar yerine vücut hatlarını gösteren damat modelleri tercih etmelidir. Böylece çok güzel ve çekici bir görünüm kazanacaktır.
  • Kaslı vücut tipine göre damatlık seçimi: Dar damatlıklar kesinlikle tercih edilmemelidir. Bol kesim duran fakat çok da salaş olmayan damatlık modelleri tercih edilmelidir.
  • Kilolu vücut tipine göre damatlık seçimi: Dar kesimler yerine bol kesim ve mutlaka siyah takım elbise giyilmelidir. Ceketin önü açık olmalı ve kemer detayı atlanmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here