Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

0
58
Vücut Tipine Göre Etek Seçimi
Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

Kadınlar için genellikle okla, işe giderken ya da evde ne giyeceğine karar vermekte güçlük çekebiliyor. Bu durumda farklı ve özel hissetmek isteyebilir ya da özel günler için hazırlık yaparken en çok tercih edilen elbise çeşidi etek giymeye karar verebilir. Böyle durumlarda ne tarz etek giyeceği moda ve trendler belirlese de aslında vücut tipine uygun kıyafetler seçmek oldukça doğru bir tercih olacak ve kişiyi şık gösterecektir. Vücut tipine uygun olarak giyinebilmek için öncelikle nasıl bir vücuda sahip olduğu bilinmeli ve kendi tarzınız göz önüne alarak kıyafetlerinizi tercih etmelisiniz. Aksi takdirde bir kere giyilip sonrasında dolabın bir köşesinde kalan elbiseler bir hayli fazla olacaktır.

Vücut tipini belirlerken hangi bölgeleriniz daha belirgin hangi bölgeleriniz daha zayıf ona göre ispat ettikten sonra ne tarz elbise ve etek giyilebileceği araştırılmalıdır. Vücut tipine göre etek seçimi genel olarak vücut hatlarını orantılayacağından şık ve güzel gösterecektir.

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

  • Armut vücut tipine göre: Kalça kısmı geniş olup göğüs kısmı dar olan kişiler genellikle çan etekleri tercih etmelidir. Çan etekler kalçadan ziyade bel ve üst bölgeyi ortaya çıkaracağından oldukça güzel duracaktır.
    Elma vücut tipine göre: Bu vücut tipine sahip olan kadınlar genellikle üst bölgeleri ön plandadır. Burada devreye yine çan etek girecek ve kalçalar daha ön planda olacaktır. Dikkat edilmesi gerekenler arasında ise lastikli eteklerden uzak durulmalıdır.
    Kum saati vücut tipine göre: Bu vücut tipinde göğüs ve kalçalar belirgin olup bel incedir. Kalem etekler bu vücut tipine oldukça yakışacak ve kadınsı hatlarını belli ederek seksi görünüm elde edeceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here