Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

0
53
Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi
Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Kadınlar için özel günler ne kadar önemliyse kendi düğünleri bir o kadar da ehemmiyetli ve heyecanlıdır. Bu yüzden günler, aylar ve hatta yıllar öncesinden kendi düğün plan ve provalarını yaparak bu özel gün için özel bir çaba harcar. Düğün günü her şey tam, eksiksiz ve özel olmalıdır her kadın için ve hayal edilen gelinliği bulmak ise oldukça önemli ve bulunduğunda eşsiz bir tariftir. Ne var ki hayal edilen gelinlik ile vücut tipi arasında bir ilişki yoksa gelinliğin tasarımı ya da fiyatı ne kadar olursa olsun çok şık durmayabilir ve ileride fotoğraflara bakılıp anımsandığında keşke denebilir. Bunu önlemek için ilk olarak vücut tipi tanınmalı ve ona uygun olarak, tarzı yansıtan gelinlikler seçilmelidir.

Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında vücut tipi geliyor. Eğer bu kriter atlanırsa ya da yanlış tercih yapılırsa kişinin hatlarını yanlış ve orantısız gösterebilir. Böyle durumları engelleyebilmek için öncelikle aynada detaylı olarak vücut incelenmeli ve araştırma yapılmalıdır.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

  • Armut tipine göre gelinlik seçimi: Bu vücut tipinde daha çok göğüs kafesi dar ve kalçalar, basenler geniştir. Bu vücut tipinde vurgulanması gereken bölge ince olan beldir. Kayık yaka, prenses gelinlik modelleri hatta A kesim gelinlik modelleri oldukça şık duracaktır.
  • Kum saati vücut tipi gelinlik seçimi: İnce olan bel, dolgun göğüs ve çıkık kalçalar bu vücut tipinin özellikleridir. Askılı, dekolteli gelinlikler, balık kız gelinlik modelleri oldukça yakışacaktır.
  • Elma vücut tipine gelinlik seçimi: Kalça, bacaklar düz ve göğüsler dolgundur bu vücut tipinde… Gelinlik seçerken askılı, düz kesim gelinlik tercih edilmelidir.
  • Dikdörtgen vücut tipine göre gelinlik seçimi: Geniş omuzlar ve küçük göğüsler dikdörtgen vücut tipine örnektir. Bu vücut tipine düz, sade gelinlik modelleri çok yakışacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here