Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modeli Seçimi Nasıl Yapılır?

0
1198
Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modeli Seçimi Nasıl Yapılır?
Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modeli Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç modeli ve kesimi kadınlar kadar erkekleri de ilgilendiren önemli bir konudur. Özellikle yanlış kesimlerde kişiyi olduğundan farklı gösterebilir ve bu durum psikolojik olarak zorlu bir süreç yaşatabilir. Bu yüzden öncelikle yüz tipine göre saç kesimi yapılmalı ve sonrasında güvenilir, sizin ne istediğinizi bilen, fikir verebilen berber bulmak gerekir. Güvenilir berber bulmak için ise yaşadığınız şehirdeki berberler hakkında forumlarda yazılar yazılmış mı, tavsiyeler en azından fikir oluşması için yardımcı olabilir. Ama tabii bunun öncesinde yüz şekline göre nasıl saç kesimi yaptırmalısınız bunu bilmenizde yarar var. Yüz tipine uygun olmayan kesimler cilt kusurlarını belli ederken farklı görünüme neden olabilir.

Farklı saç kesimleri denemeden önce mutlaka internetten araştırma yapılmalı ve bulduğunuz şekiller yüz şekline uyacak türde mi biraz araştırma yapmak gerekir.

Erkekler İçin Yüz Şekline Göre Saç Modeli Seçimi

  • Kare yüz şekline göre saç kesimi: Bu yüz tipine sahip olan erkekler yüz şeklini yuvarlak göstermeye çalışmalı ve kısa saç kesimlerinden uzak durmalıdır. Kısa saçlar yüz hatlarını belli edeceğinden daha sert bir görünüm elde edebilir. Ama orta uzunlukta saç kesimleri tercih ettiklerinde daha sempatik bir görünüm elde edebilir.
  • Dikdörtgen yüz şekline göre saç kesimi: Bu yüz şekline sahip olan kişiler saçlarının yanlarını kısa kestirmelidir. Böylece yüz hatlarını oranlamış olacaktır. Ayrıca favorileri uzun bırakabilirler.
    Yuvarlak yüz şekline göre saç kesimi: Bu yüz şekline sahip olanlar oval saç kesimini seçmelidir. Ayrıca geriye doğru yapılan saç modelleri çok hoş bir görüntü elde edilmesini sağlar.
    Üçgen yüz şekline göre saç kesimi: Üçgen yüzlere kısa saç modelleri çok yakışır. Çeneyi dengeleyecek saç modellerini tercih edebilir ve olabildiğince uzun saç modellerinden uzak durmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here