Yüz Şekline Göre Kadın Saç Modeli Seçimi Nasıl Yapılır?

0
173
Yüz Şekline Göre Kadın Saç Modeli Seçimi Nasıl Yapılır?
Yüz Şekline Göre Kadın Saç Modeli Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadınlar için en önemli ve özel aksesuar ve hatta güzellik ölçütü saçlarıdır. Saçlar ne kadar bakımlıysa kadın o derece kendini güzel, canlı hisseder. Saç kesimi ise yüz şekline göre yapıldığında ise oranlı ve hoş bir görünüm elde edilir. Bunun için öncelikle yüz tipini öğrenmek ve hangi modelde kesim yaptıracağını bilmek büyük önem taşıyor. Özellikle saç yüz şekline göre kesim yapıldığında ve model iyi seçildiğinde kendinizi iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Yüz tipini belirlemek için aynada detaylı inceleyebilir ya da fotoğraflarınız ile internette yüz tiplerini karşılaştırabilirsiniz. Böylece yüz tipini tespit etikten sonra saç modellerine bakabilirsiniz.

Kadınlar İçin Yüz Şekline Göre Saç Modeli Seçimi

  • Oval yüz şekline göre saç modeli: En şanslı olan yüz şekli oval tiptir çünkü genellikle her kesim ve model yakışır. Özellikle katlı kesim ve cilt tipine uygun olan bir saç renginiz varsa oldukça seksi ve cool bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Kare yüz şekline göre saç modeli: Kare yüz tipini oval ve yuvarlak göstermek için hatları bozmayacak şekilde kesim yapılmalıdır. Orantılı gösterecek saç modelleri arasında bob tarzı ve katlı kesimler tercih edilebilir. Kahküller ise oldukça yakışan saç modelleri arasındadır.
  • Yuvarlak yüz şekline göre saç modeli: Bu yüz tipine sahipseniz yüzünüzü uzun ve düz gösteren saç modellerine ihtiyacınız var demektir. Doğal uzun dalgalı saç modelleri, ortadan ikiye ayrılmış saçlar iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca perçemler de iyi bir seçim olabilir.
  • Üçgen yüz şekline göre saç modeli: Bu yüz şeklinde çene dar olduğu için bunu orantılayacak katlı kesim tercih edilmeli ve mümkünse katsız kesimden uzak durulmalıdır.
  • Uzun yüz şekline göre saç modeli: Yüzün genişliği ön planda olduğundan bunu dengeleyecek kesimler tercih edilmelidir. Uzun dalgalı saçlar iyi bir seçim olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here